Nasze atrakcje

Dom Świętego Mikołaja i Dziada Mroza

Nie musisz jechać do Laponii, aby odwiedzić dom Świętego Mikołaja! Wystarczy wybrać się do Kołacinka i osobiście przywitać się z tą bajkową postacią.

Tam zwiedzisz jego bajkową chatę, a przede wszystkim miejsce, w którym czyta i odpisuje na listy od dzieci.

Czy chciałbyś również posłuchać opowieści o Dziadku Mrozie? To daleki rosyjski krewny Świętego Mikołaja. W Kołacinku zamieszkał on w chacie wraz ze swoją wnuczką Śnieguroczką.

NOWOŚĆ!!! Edukacyjno- Świąteczna wystawa "Świat Lodu!

Ekspozycja poświęcona ssakom, które żyły w plejstocenie nazywanym często epoką lodowcową. Wystawia zawiera również elementy związane z tematyką świąteczną.

Cofnij się z nami w czasie i zobacz jak wyglądał Świat podczas epoki lodowcowej!

Spacer po Bajkowej Ścieżce


W Krainie Świętego Mikołaja możesz poczuć smak dzieciństwa i przenieść się do świata marzeń i baśni.

Spacerując Bajkową Ścieżką poznasz wiele bajkowych postaci znanych z książek, filmów i bajek.
W Kołacinku masz szansę zobaczyć karetę i Królową Śniegu, przywitać się ze Świętym Mikołajem, Dziadem Mrozem i jego wnuczką Śnieguroczką. Poznać Królewnę Śnieżkę i Krasnoludki, Jasia i Małgosię oraz całkiem niegroźną Babę Jagę.

Młyn do mielenia złych postępków dzieci

Nawet najmłodsze dziecko i najstarszy dorosły ma na sumieniu jakieś grzeszki. Jednak nikt nie musi się o nich dowiedzieć, prawda

Wystarczy, że w Krainie Świętego Mikołaja spiszesz wszystkie swoje złe uczynki na Czarodziejskiej Kartce “Zapominajce” i wrzucisz ją do potężnego Młynka Kołacinka, który zniszczy Twoje grzeszki i wyśle je w zapomnienie. Nie wierzysz?

Po naciśnięciu specjalnego przycisku umiejscowionego na młynie zostanie wydrukowany “Magiczny Akt Zapomnienia” – dowód na to, że Twoje grzeszki usunięto.

Interaktywna makieta "Alpejskie miasteczka"

Zima najpiękniej wygląda w górach. Małe górskie miasteczka wspaniale prezentują się w zimowej szacie.

A wiedzieliście kiedyś małe, alpejskie miasteczko, do którego przez tunel dojeżdża mała, zabytkowa kolejka? Nie? Zapraszamy do nas!

Własnoręcznie wykonany model alpejskiego miasteczka ze wspaniałą kolejką pokonującą tunele i wzgórza, zatrzymującą się na stacjach to coś, co zapiera dech i nie pozwala oderwać wzroku

Wręczanie prezentów

Otrzymywanie prezentów jest super, prawda? W Krainie Świętego Mikołaja Święty Mikołaj może wręczyć prezenty Tobie i Twojemu dziecku.

Koszt wręczenia przywiezionego ze sobą prezentu to 8 zł
– w przypadku zakupu wybranego prezentu u nas w sklepiku – wręczenie gratis!!!

Mennica Świętego Mikołaja

Kraina Świętego Mikołaja ma własną walutę – 1 jeden śnieżek! Nie wierzysz? Sprawdź!

Pomocnik Świętego Mikołaja demonstruje dzieciom, jak dawno temu wybijano monety. Po pokazie i wyjaśnieniach każde dziecko otrzymuje pamiątkową monetę z Krainy Świętego Mikołaja.

Mikołajowy wór pełen niespodzianek

Zabawa odbywa się, w Sali Tronowej Świętego Mikołaja. Polega na tym, że dzieci sięgają do worka Mikołaja i wyciągają dla siebie prezenty NIESPODZIANKI.

Cudowny pastorał Św. Mikołaja sprawia, że prezentów w worku nigdy nie zabraknie.

Warsztaty Świętego Mikołaja*

Masz ochotę przenieść się, w krainę baśni i snów o Świętym Mikołaju? U nas jest możliwe!

Nasi pedagodzy przeprowadzają z dziećmi zajęcia plastyczno-manualne związane z tematyką świąteczną. Własnoręcznie zrobione przedmioty mali artyści zabierają ze sobą jako pamiątkę z Krainy Świętego Mikołaja.

W trakcie zajęć dzieci słuchają muzyki o tematyce świątecznej.
*Atrakcja wyłącznie dla grup zorganizowanych

Szopka Bożonarodzeniowa

Ponad 2000 lat temu w betlejemskiej szopie narodził się Jezus Chrystus. Zaaranżowana uboga szopka kryta strzechą oraz naturalnej wielkości figury zwierząt i ludzi na pewno pobudzą Cię do refleksji nad sensem Świąt Bożego Narodzenia.

W Krainie Świętego Mikołaja zobaczysz na własne oczy, jak wyglądało miejsce narodzin Jezusa Chrystusa

Skrzynia pocztowa Świętego Mikołaja

Poczta Świętego Mikołaja to bardzo poważna instytucja, bo przecież tutaj docierają wszystkie listy od polskich dzieci, a przede wszystkim stąd są wysyłane prezenty.

Aby można było pomieścić wszystkie listy, Święty Mikołaj musi mieć ogromną skrzynkę na listy.

Do tej skrzynki mieszczą się miliony, miliony listów.

Sklepik Świętego Mikołaja

Nie chcesz wyjechać z Krainy Świętego Mikołaja z pustymi rękami, chciałbyś mieć z Kołacinka jakąś pamiątkę lub kupić rodzinie i znajomym ciekawe prezenty?

W sklepiku Świętego Mikołaja możesz spełnić swoje marzenia!